کریمانه

“انتشار کتاب جدیدِ انتشارات صهبا”

#کریمانه

روایت دیدارهای رهبر معظم انقلاب با خانوادۀ شهدا در سفر استانی سال 1384 به کرمان

ديدار با خانوادۀ شهدا و حضور در منازل آنها يکي از برنامه‌هاي ثابت رهبر معظم انقلاب در تهران و سفرهای استانی ایشان است. ثابت بودن این دیدارها نشان از اهمیت آن برای حضرت آقا دارد.

از سفر سال 84 رهبر معظم انقلاب به کرمان، تابه‌حال کتابی منتشر نشده؛ بااینکه این سفرِ ده‌روزه، یکی از طولانی‌ترین سفرهای حضرت آقا به یک استان بوده است.

کتاب «کریمانه» اولین کتابی‌ست که دربارۀ این سفر منتشر می‌شود؛ البته با سبکی خاص و منحصربه‌فرد. محور اصلی کتاب روایت حضور حضرت آقا در منازل شهداست و برخی اتفاقات دیگر سفر، حوالی همین محور روایت می‌شود.

کتاب کریمانه حاصل مصاحبه با خانوادۀ پانزده شهید عزیز استان کرمان است که با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته‌اند. شهدای عزیزی که زندگی هریک، معرفت‌آموز است و چراغِ راه. در کنار این پانزده شهید، از شهیدی زنده نیز سخن به میان آمده، شهیدی که خادمِ این شهدا در لشکر 41 ثارالله کرمان بوده و در دیدارهای رهبر معظم انقلاب، همراه ایشان: «حاج قاسم سلیمانی».

شروع و پایان کتاب معطر است به حکایت بازگشت غواص‌های دست‌بسته و شهدای کربلای 4. این کتاب با لحنی داستانی، اتفاقات را در زمان حال پیش می‌برد و هرجا که سخن از سال 84 به میان می‌آید، با گریزی مناسب، خواننده را به سال 84 می‌برد و وقایع آن سال را نشانش می‌دهد.

کتاب کریمانه پس از اهدا به خانوادۀ شهدایی که در کتاب شرح دیدار آنها گفته شد، هم‌اکنون در سایت sahba.ir و کتاب‌فروشی‌ها در دسترس و قابل‌تهیه است.

ـ این کتاب در سیصد صفحۀ رنگی چاپ شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *